top of page

Dlaczego akwarium powinno być akrylowe?

Przezroczystość.

   Niezależnie od wybranego kształtu, akrylowe akwaria mają wysoki stopień przezroczystości. Przepuszczalność światła akrylu wynosi 92%. Na dzień dzisiejszy jest to najbardziej przezroczysty materiał z wszystkich istniejacych, nawet bardziej przezroczysty, niż szkło. Dla budowy akwariów i oceanariów akryl to idealnyw wybór.


Bezpieczeństwo.

   Przy jednakowej grubości akryl jest w stanie wytrzymać znacznie większe ciśnienie wody, niż zwykłe szkło krzemianowe. Ważną cechą akrylowego akwarium jest wysoka odporność na uderzenia. Jeśli w domu sa małe dzieci lub planuje się postawienie dużego akwarium w pomieszczeniu publicznym, radzi się montować akwaria z akrylu.


Lekkość.

Akwaria z akrylu mają zdecydowanie mniejszą wagę w porównaniu do akwariów ze zwykłego szkła, co znacznie zmniejsza obciążenie na strop, ułatwia transport i instalację.
Możliwość formowania. Akryl może przyjmować absolutnie wszystkie formy, ponieważ posiada dużą plastyczność pod działaniem niewysokich temperatur.


Deliaktne szwy.

   Przy tworzeniu dużych akrylowych akwariów, bloki skleja się na poziomie molekularnym, tworząc tym samym wytrzymałe i zupełnie niewidoczne połączenia. Istnieje możliwość polerowania zarysowań na powierzchni akrylowego akwarium. W odróżnieniu od szklanego, w którym usunięcie zarysowań jest niemożliwe.


Trwałość.

   Akryl jest trwałym materiałem. Producent daje gwarancję 30 lat przy normalnej eksploatacji. Akryl świetnie znosi zmiany temperatur, każde warunki pogodowe, degradację typu mechanicznego i optycznego. Kiedy szkło wzmacnia się przy pomocy potrójnego klejenia, z czasem zaczyna sie ono rozwarstwiać, co nie ma miejsca w przypadku akrylu w całym okresie eksploatacji.

bottom of page